Hükümetin Önceliği Belli: Sorgulamayan Toplum Yetiştirmek!

Yıllardır istihdam yapılmayan Sivil Havacılık Dairesi, Hava Trafik Kontrol Şubesi’nde personel sayısı bölümün görev ve sorumluluklarını yerine getiremeyecek ve uçuş emniyetini olumsuz yönde etkileyecek kadar dibe vurmuştur.

Hepimizin bildiği üzere sağlık, adalet, eğitim, emniyet ve benzeri kritik hizmetlerde de personel eksikliği kamu hizmetlerini aksatan en büyük sorunlardan biridir. Bugün Ercan Hava Sahasını kullanan yolcular güvenle seyahat edebiliyorsa, bu imkan Hava Trafik Kontrolörlerinin,  Devletin tüm ihmalleri ve yarattığı olumsuzluklara rağmen özveri ile çalışmasından kaynaklanmaktadır. Sendikamız her fırsatta personel eksikliğinin yaşattığı ve yaşatacağı sorunları anlatmasına rağmen UBP-HP Hükümeti bu tarz konularla ilgilenmemektedir. Devletin kritik kurumlarındaki aksayan hizmetler ve nitelikli personel eksikliği ortada iken 152 tane din görevlisi istihdam etmeye çalışması aslına Hükümet’in kamu hizmetlerinin aksaması ve vatandaşın derdi ile alakadar olmadığı göstermektedir. Devlet kaynaklarının bu şekilde kullanılması bir zorunluluk değil siyasi bir tercihtir. UBP-HP Hükümetinin amacı sorgulamayan bir toplum yetiştirerek yönetimdeki tüm beceriksizliklerini din ve milliyetcilik kalkanının arkasına saklamaktır.

Hava Trafik Kontrolörleri artık sabrın sınırlarına ulaşmıştır. Ya Ekim ayı sonuna kadar yeni Hava Trafik Kontrolörü alımı için münhal açarsınız, ya da personel eksiğini aldığınız din görevlileri ile doldurursunuz.

Yoruma kapalı.